Продавець ЕЛЕКТРОТЕХНІК розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1458 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ЕЛЕКТРОТЕХНІК

Кабельні наконечники та конектори із ізоляцією й без ізоляції

Наконечники кабельні призначені для віконцювання та приєднання моножильних і багатожильних дротів і кабелів (у подальшому «проводів») до чогось.
Якщо не брати до уваги алюмінієві дроти, а також інші специфічні види, то більшість дротів виробляється з міді. Відповідно, наконечники та конектори для них теж здійснюються з міді та покриваються захисним шаром, подібного до калюжі. Цей шар виконує функцію захисту міді від окиснення.

Винятком є кабельні наконечники та конектори, які виготовляються з металевого сплаву — латунь.

Забігаючи вперед, треба відразу сказати про те, що використання спеціалізованого «обтискного» інструмента дає змогу якісно опресовувати наконечники, видаляючи у такий спосіб повітря з місця контакту з наконечником, так само допомагає уникнути окиснення всередині, позаяк процес окиснення провокується саме контактом міді з повітрям.

Отже, важлива функція кабельних наконекторів і конекторів — це захист мідних дротів від окиснення в місцях їх віконцяння.

Для багатожильних дротів наконечники виконують також і іншу важливу функцію — «стиснення і фіксація жил дроту разом».

Є цілий різновид кабельних наконечників, (своєю чергою він розділяється на підвиди), які за своєю суттю є «оболочками» для багатожильних дротів. Це втулільні наконечники, вони ж трубчасті та гільзи. Основні різновиди цих наконечників такі:

  • Втулкові (трубчасті, гільзи) наконечники із ізоляцією (НВ)
  • Втулкові (трубчасті, гільзи) наконечники із ізоляцією для двох дротів (ТИ)
  • Втулочні без ізоляції (EN).

В основі вищевказаних кабельних наконечників — мідна лужена втулка, яка надівається на багатожильний дріт і після опресування спеціалізованим інструментом стає «болочкою», яка фактично перетворює кінець багатожильного кабелю на «моножилу».

Інші різновиди наконечників і всі конектори виконують функцію «стиснення і фіксації жил проводу разом» тільки другорядне. Є на увазі, що жили дроту фіксуються разом у момент опресування наконечника в його хвостовій частині, а сам наконечник головною своєю функцією має інше — забезпечення (завдяки своєму пристрою) можливості приєднання дроту до будь-яких пристроїв.

Саме геометрія кабельних наконечників визначає їх класифікацію за функціональним принципом:

  • Наконечники кільцеві із ізоляцією й без, використовуються для приєднання дротів до будь-якого типу болтів;
  • Наконечники вилочні (з ізоляцією й без), можуть використовуватися для приєднання до болтів і до різних затискних пристроїв, наприклад затискні контактні групи звичайних побутових розеток;
  • Наконечники штирові плоскі з (ізоляцією), контактна частина яких за формою являють собою довгий прямокутний майданчик, можуть використовуватися для під'єднання до різних затискних пристроїв, у яких затискач віконцяних ділянок дроту здійснюється притискними площинами (наприклад, в автоматичних вимикачах)
  • Наконечники штирові круглі (зі ізоляцією й без), мають контактну частину, яка в прямому сенсі вирази «свернута в трубочку» і використовуються для приєднання дротів до пристроїв, які мають вступних отворів невеликого діаметра.

Конектори призначені для віконцювання та з'єднання дротів. Усі типи конекторів, крім одного, є «парними» виробами, тобто один конектор виконує роль гнізда, у яке вставляється другий конектор. Тому, найпоширеніші терміни для цих виробів, це відповідно «мама» і «тато». Винятком є конектор PBDD, який завдяки своїй конструкції є універсальним, тобто може виконувати функції як «тапи», так і «мами».

Основні типи конекторів такі:

  • Конектори круглі (зі ізоляцією).

Зазвичай, якщо йдеться про круглі конектори із ізоляцією, то повна ізоляція використовується тільки для «мами», а «тато» випускається в частковій ізоляції Ізоляція виготовляється з ПВХ.

В основі вищевказаних кабельних наконечників мідна луджена втулка, яка надівається на багатожильний дріт і після опресування спеціалізованим інструментом стає «болочкою», яка фактично перетворює кінець багатожильного кабелю на «моножилу».

Інші різновиди наконечників і всі конектори виконують функцію «стиснення і фіксації жил проводу разом» тільки другорядне. Є на увазі, що жили дроту фіксуються разом у момент опресування наконечника в його хвостовій частині, а сам наконечник головною своєю функцією має інше — забезпечення (завдяки своєму пристрою) можливості приєднання дроту до будь-яких пристроїв.

ГалереяСписок

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner